Která hypotéka je nejvýhodnější?

Sjednat si hypotéku je velmi odpovědným krokem, který se nesmí v žádném případě uspěchat. Podmínky pro jeho získání nejsou nikterak složité, průměrná úroková sazba rok od roku pravidelně klesá. I přesto však není důvod, abyste si nenašli tu nejzajímavější, která je zrovna dostupná. Takže jaké jsou ty nejvýhodnější hypotéky na trhu zrovna nyní? Můžeme určitě směle prohlásit, že výběr je na první pohled opravdu hodně pestrý!

Inspirujte se třeba u Komerční banky

Hypotéka Komerční banky nabízí zajímavé možnosti, pojďme si je trochu blíže představit. Jednou z výhod je určitě to, že vyřízení celé půjčky bude zcela zdarma a nepotrvá zrovna týdny, spíše půjde řádově o dny. A co dalšího tu na vás čeká?

  • Splatnost hypotečního úvěru až celých 30 let (minimum pro splátkový kalendář je tu pět roků).
  • Úroková sazba začíná na velmi sympatické hranici, konkrétně 1,79 procentního bodu. Získat můžete díky hypotéce od Komerční banky za splnění všech potřebných podmínek až sto procent cílové částky.
  • Minimum pro hypoteční úvěr od KB činí dvě stě tisíc korun, za jistých podmínek je možné obdržet úvěr až do hranice deseti milionů korun.
  • Sjednání životního pojištění u KB rovná se příjemná sleva na úrokové sazbě hypotečního úvěru. Abyste obdrželi hypotéku, musíte mít také osobní účet právě u Komerční banky. Tento požadavek ale najdete dnes prakticky u každé banky.

Velkým hitem dneška jsou také takzvané americké hypotéky. Není ostatně ani divu. Rychlé vyřízení, minimum podmínek a možnost půjčit si až několik milionů korun. Americká hypotéka nemusí nutně sloužit k pořízení nemovitosti, ale můžete si například rekonstruovat byt nebo pořídit nový automobil. A to vše za úrok mnohem příznivější, než byste snad v dnešní době získali u klasické spotřebitelské půjčky. V případě, že chcete půjčku v poněkud větším objemu, je to rozhodně zajímavá alternativa!

Hypoteční úvěr je v moderní době nadosah skoro pro všechny. I proto se stále více mladých rodin chce osamostatnit a bydlet ve svém. Hypotéka je však zodpovědným krokem, který je třeba trochu více zvažovat.